oto-kurtarici-pursaklar

Her geçen gün büyüyen ve kalabalıklaşan şehirler araç sayısında artışı da beraberinde getirmektedir. Yoğun trafik araç kullanımı zorlaştırmakta, bununla birlikte artan otomobil sayısı da trafiği olumsuz etkilemekte ve kazalar kaçınılmaz olmaktadır. Kaza ve arıza gibi talihsiz durumlarda sürücülerin imdadına kapsamlı bir Saray yol yardım hizmet poliçesi koşmaktadır.

Eğer araç bir tek şehir içinde kullanılıyor ve çok fazla şehirler arası uzun yola gidilmiyorsa temel bir yol yardım paketi iş görecektir. Sadece kaza değil aynı zamanda arıza anında da oto kurtarma veya araç çekici hizmetleri sürücülerin işlerini o panik anında oldukça kolaylaştıracaktır.

Araç sürücüsü çok sık şehirler arası seyahat ediyor hatta bu yolculuklarda yolcuları da oluyorsa oto kurtarıcı hizmetine ek olarak; transfer, konaklama ve yedek araç hizmetleri de sunan geniş bir poliçeye ihtiyaç duyacaktır. Oto çekici ihtiyacı aniden ve haliyle trafik kazası ya da arıza gibi olumsuz durumlarda ortaya çıkmaktadır. Sadece kaza ve arıza değil hatalı park veya trafikten men durumlarında da araçlar oto çekici vasıtasıyla otoparklara çekilmektedir.

oto-kurtarma-saray

Oto kurtarma hizmetleri; oluşan trafik kazası neticesinde aracın devrilmesi, düşmesi veya yuvarlanması gibi olumsuz durumlar sonucu kara yolundan ulaşılamayacak bir durumda bulunan veya trafik akışını engeller duruma sokan araçların kurtarılmaları için ihtiyaç duyduğu hizmete verilen genel addır. Sigorta şirketleri vasıtasıyla kapsamlı bir poliçe dahilinde sunulmuş halde satın alınabilinen bir oto kurtarma şirketi hizmetleri bu işi yapan firmalardan, kurtarıcı ya da çekicilerden doğrudan alınabilen bir hizmettir. Kaza veya arıza gibi talihsiz durumlarda tek tek firmalarla irtibata geçmek yerine tek bir poliçede tüm hizmetlerin barındırılıyor olması veya sürekli irtibatta olduğunuz bir hizmet sağlayıcının olması avantajınıza olacaktır. Pursaklar oto kurtarma firmaları veya oto çekici hizmeti, bu işe özel üretilmiş, donanımlı haliyle otomobil, jeep, iveco daily (uzun minibüs), kamyonet, traktör çekme gibi her türlü aracı taşıyabilen, kaldırabilen ve çekebilen araçlar vasıtasıyla verilmektedir. Yeterli tecrübe ve bilgiyle donanımlı personeller aracılığıyla sağlanacak olan Oto kurtarma telefonu ve oto çekici hizmeti kaza veya arıza durumunda meydana gelen maddi hasarların daha da çoğalmasına ve taraflar arasında güven ortamının bozulmasına engel olacaktır.